O Školičce U Oveček

Myslíme si, že čas, který tráví Vaše dítka v době, kdy se věnujete svým povinnostem, by neměl být pouhým krácením dlouhé chvíle s dozorem dospělých. Díky této myšlence vznikla naše domácí Školička s rodinnou atmosférou U Oveček. Nechceme být místem, kam bude Vaše ratolest pouze chodit strávit nezbytně nutný čas. Díky našim dlouholetým pedagogickým zkušenostem se Vašim dětem umíme kreativně věnovat tak, abychom nenásilnou a hravou formou pomohli rozvíjet jejich osobnost a talent i v době, kdy se jim zrovna nemůžete věnovat Vy sami, či jejich prarodiče.

Základem našeho programu je hudební výchova. Hudba patří k nedílné součásti našich životů a ovlivňuje nás více, než si dokážeme sami uvědomit. Obohacuje naši estetickou stránku, dovoluje nám vnímat krásu a příspívá k relaxaci a tlumení dnes všudypřítomného stresu. Není tajemstvím, že některé staré kultury začleňovaly hudbu jako součást léčebných rituálů. Zejména u velmi malých dětí pak působí hudba mocně na jejich osobnost. U Oveček dáme dětem možnost jejím prostřednictvím zkoumat a poznávat svět kolem sebe. Seznámíme je s nejvyhledávanějšími hudebními nástroji a vyplníme jejich čas jednou z nejoblíbenějších lidských činností, muzikou.

Na náš hudební program pak navazujeme řadou dalších vzdělávacích kroužků, ať již jazykovými kurzy, které patří v dnešním světě k povinné výbavě všech úspěšných jedinců, pravidelnými kurzy plavání v Jesenici, či specializovanými dílničkami a dalšími aktivitami rozvíjejícími motorické schopnosti. Všechny aktivity jsou citlivě skloubeny do denního programu tak, aby děti měly pocit hry a zábavy bez násilného přetěžování jejich možností.

Které dítě by nemilovalo zvířátka? Lokalita, ve které se naše Školička nachází, nám nabízí rozmanité procházky po okolí Jesenice. U rybníka Pančák můžeme pozorovat kačenky a labutě, sem tam se nám podaří zahlédnout i kapříka, kterého právě chytil rybář na svou udici. Na louce pozorujeme motýly a bzučící včelky, pestrobarevné kytičky a voňavé kupky sena. Nedaleké Zdiměřice lákají výletem za přátelskými ovečkami, pro které máme v batůžku tvrdý rohlík či chléb. V přírodě se děti nejen rády zabaví na čerstvém vzduchu při pohybu, ale nenásilnou formou si utváří přirozený vztah k přírodě kolem sebe.

Vašim dětem se v rodinném prostředí U Oveček chceme věnovat, nikoliv na ně pouze pasivně dohlížet, a tomuto cíli podřizujeme náš každodenní program.

 

Několik základních faktů o naší rodinné Školičce :

  • Krátkodobá i pravidelná celodenní péče o děti do 6 let.
  • Rodinné prostředí v nově zrekonstruovaném domě se zahradou v centru obce Jesenice.
  • Hračky a vzdělávací prvky pro zábavu i rozvoj dětských osobností.
  • Personál s profesionálním kamarádským přístupem k dětem a pedagogickými zkušenostmi.
  • Hudební výchova (zpívánky s klavírem či s kytarou, zobcové flétničky, hudebně-motorické hry).
  • Kurzy plavání.
  • Výuka cizích jazyků.
  • Služby pediatra a speciálního pedagoga.
  • Dílničky (projektové dny).
  • Odborná práce s motorikou dětí.