Pro rodiče

06.10.2014 21:31

Vážení rodiče,

důrazně Vás žádáme, abyste nedávali dětem do školky hračky z domova.

Školka disponuje pestrou škálou různých typů hraček a není nutné si proto s sebou do školky brát vlastní. Mezi dětmi dochází k nepříjemným situacím, kdy dané dítě nechce hračku půjčit, děti se pak o ni „hádají“ a dochází k naprosto zbytečným střetům, které často končí pláčem spojeným se vztekáním se apod. Často ani hračky, které dětem do školky dáváte, nejsou pro jejich věkovou kategorii vhodné (např. panenky Barbie, roboti, objemné či těžké hračky apod.) a také se neslučují ani s Provozním řádem školky (cenné předměty nad 500,- do školky nepatří). Zkuste proto svému dítěti vysvětlit, že hračky se do školky nenosí! 

Pokud necháte hračku doma, předejdete tak i konfliktům s vaším dítětem v šatně, kdy Vás personál vyzve k tomu, abyste hračku sami dítěti vzali.

 

Každé dítě má svého plyšáčka na spaní, příp. polštářek apod. Pokud potřebuje mít pocit bezpečí a „kousek“ domova ve školce, má možnost si kdykoli hračku z ložnice vzít a ujistit se, že má ve školce něco „svého“, co mu dodá potřebný klid…

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci.