Důležité informace k začátku šk. roku

10.09.2014 21:47

Seznam věcí, které některým dětem stále chybí:

-         Zástěrka či pracovní oděv (stačí starší tričko) na výtvarnou činnost a Dílničky

-         Holínky na zahradu (v zimě doporučujeme buď sněhule, zateplené holínky nebo nepromokavé zateplené boty)

-         Okopírovaná kartička pojištěnce

-         Náhradní oblečení (v případě odvykání od plen zejména dostatek spodního prádla a tepláků)

 

Žádáme rodiče o aktualizaci osobních údajů v přihlášce – zejména děti z loňského školního roku (tel. kontakty, místo bydliště, alergie, údaje o zmocněnci, změna pojišťovny apod.)

 

Dále prosíme, aby rodiče vedli děti k samostatnosti ve stolování a také k vzájemné úctě a slušnému chování nejen mezi dětmi, ale i k úctě k majetku školky.

 

Do školky nepatří: cennosti, drobné a nebezpečné předměty.

Nedávejte dětem ráno před vstupem do školky bonbóny a žvýkačky!!!

 

Snažte se s přibývajícím věkem dětí postupně odbourávat tyto návyky: usínání s láhví mléka, závislost na dudlíku, papírové pleny apod. Rádi Vám s tím pomůžeme, ale snaha musí být celotýdenní (tzn. i doma o víkendu…). Děkujeme za pochopení.

 

S dětmi staršími 3 let (a s dětmi cca 3 měsíce před dovršením 3. roku) probíráme týdenní témata podle Vzdělávacího plánu školičky U Oveček. Žádáme rodiče o spolupráci: na nástěnce je vždy s dostatečným předstihem téma na daný týden vyvěšeno. Povídejte si s dětmi i doma, rekapitulujte s nimi probraná témata, moc jim tím pomáháte upevňovat vzdělání, trénujete společně i paměť a podporujete celkový vývoj dítěte.

 

Ke konci září dojde ke změně jídelníčku – resp. složení dopoledních a odpoledních svačinek. 

Opět se pokusíme do svačin zařadit tvarohové pomazánky, zákysy, bílý jogurt, celozrnné pečivo, puding, šlehaný tvaroh, nové druhy ovoce a zeleniny apod. Ovoce a zelenina jsou stejně jako v loňském šk. roce dětem k dispozici po celý den.

Ve šk. roce 2013/2014 děti spoustu potravin odmítaly (tvaroh, tmavý chléb, celozrnné pečivo, papriku, rajče, broskev, pomeranč apod.). Děti pak měly hlad a byly nespokojené, proto jsme sestavili jídelníček vyhovující většině dětí. V letošním roce máme polovinu dětí nových a děti z loňského šk. roku jsou starší, zkusíme tedy nový „pokus“ o pestřejší složení jídelníčku a doufáme - věříme, že uspějeme. Pokud máte nějaká přání týkající se svačin a osobně jsme s Vámi toto téma individuálně nekonzultovali, napište oblíbené potraviny na list papíru a odevzdejte učitelce ve školce, rádi Vám vyhovíme.

 

Děkujeme za spolupráci.

 

Vaše Školička U Oveček