Hudební kroužky

Individuální výuka: CENÍK

 

1)   Výuka v Jesenici
    - ve Školičce U Oveček: 400 Kč / 45 min.  Pololetí: 8.000 Kč / 20 lekcí
                                             600 Kč / 60 min.  Pololetí 12.000 Kč / 20 lekcí   
 
    - u vás doma: 500 Kč / 45 min.  Pololetí: 10.000 Kč / 20 lekcí

 

2)   Výuka u vás doma (okolí Jesenice)
    1 lekce / 800 Kč / 45 min.  Pololetí: 16.000 Kč / 20 lekcí
   - 1 lekce / 1.000 Kč / 60 min.  Pololetí: 20.000 Kč / 20 lekcí
 

 

Přihláška 

Individuální výuka je vhodná jak pro děti, tak pro dospělé. Výuka probíhá jednou týdně. Pololetí: 20 lekcí. Nepřítomnost dítěte se předem omlouvá lektorce Šárce Sochůrkové. Lekce se nahrazují pouze v případě nemoci lektora. V ostatních případech je kurzovné za neodchozené lekce nevratné. Pouze v případě dlouhodobé nemoci dítěte/pedagoga lze na základě vážnosti nemoci udělat výjimku - nutná konzultace. Výuka probíhá v době školního roku (září - červen) s výjimkou dní vypsaných v Provozu školky na www.uovecek.cz. Podzimní, jarní a velikonoční prázdniny budeme řešit individuálně na základě dohody s rodiči.

 

Vystoupení:

- každé pololetí koncert v KC ZAHRADA, Praha 4 - Chodov

- jednou za pololetí besídka pro rodiče U Oveček

Nabídka individuální výuky hudebních oborů:

Lektorka: Šárka Sochůrková, DiS.

  • Klavír/keyboard
Výuka na jeden z nejoblíbenějších hudebních nástrojů může přinést spoustu potěšení! Je Vaším snem si zahrát Beethovenovu nádhernou skladbu "Pro Elišku"? Nebo jiné světoznámé skladby? Tak se pojďmě společně učit! Preferuji individuální plán výuky - nejsme v ZUŠ, tudíž se nás netýkají striktní osnovy, ani pololetní či závěrečné zkoušky, a tak si můžeme dovolit směrovat plán výuky Vámi zvoleným směrem, tempem a mít příjemný cíl, ze kterého budou mít obě strany radost. Žánr je tedy jen a jen na Vás! 
 
  • Folková kytara
Chcete si zahrát pro potěšení? A k tomu si zazpívat? Třeba písničky Okoř, Tři čuníci, Mašinka nebo Yesterday, Proměny apod.? Pak je tento kurz pro Vás nejvhodnější! Kytara nabízí pestrou škálu využití: od domácího hraní pro radost, při táborákách na zahradě, nebo třeba v záři reflektorů na koncertních pódiích či s partou kamarádů u ohně na letních táborech.
Tento nástroj vřele doporučuji! 
 
  • Sólový zpěv
Individuální výuka sólového zpěvu je směrována pro talentované zpěváčky, kteří si rádi zpívají nejen doma v koupelně, ale přáli by si okusit i koncertní pódium, zpívat do mikrofonu a být středem pozornosti celého obecenstva. Je na Vás, jakou píseň byste rádi chtěli zpívat - od Bacha po Verdiho či raději árie z Bizetovy slavné opery Carmen? Nebo máte v oblibě naše písničky z 60.a 70.let? Či vaše dospívající ratolest preferuje něco modernějšího: Hurt, Someone like You nebo raději Beautiful? Záleží jen a jen na Vás, co je Vám blízké...
 
  • Housle
Krásný hudební nástroj a kdo na něj umí, ten získá obrovský obdiv! Doporučuji opravdu odvážným a nadšeným dětem (či dospělým), neboť vyžaduje nejlépe každodenní cvičení, vůli a trpělivost, aby se dostavily očekávané výsledky. U smyčcových nástrojů potřebujeme dobrý hudební sluch, abychom byli schopni správně intonovat. Předpokládá se i svým způsobem manuální zručnost - drobná motorika. Pokud tyto předpoklady máte, budu se na Vás moc těšit! Pokud máte jen chuť a láká Vás zvědavost, chcete odkrýt tajuplnost tohoto hudebního nástroje a chcete zkusit na tento nástroj hrát, ani před Vámi "nezavírám vrátka" a pokusíme se najít společnou cestu výuky a určitě jsme schopni se naučit spoustu krásných skladeb i písniček.
 
  • Hudební nauka (doporučuji především při studiu individuálního oboru)
Hudební teorie je pro zpěv či hru na hudební nástroj velmi důležitá. Naučíme se poznávat noty, procvičíme rytmus a intonaci a vypravíme se i do historie hudby. Jednou za pololetí navštívíme koncert v Rudolfinu (lístek dostanete ode mě zdarma). Čeká nás také nauka o hudebních nástrojích, pronikneme do života hudebních skladatelů a společně budeme poslouchat světoznámá hudební díla (pravidelný poslech CD). 
 
  • Příprava na konzervatoř či hudební gymnázium
Chystáte se k přijímacím zkouškám na konzervatoř či hudební gymnázium? Nebojte se, spolu to určitě zvládneme! Sama jsem "přijímačkami" kdysi prošla, a tak vím, co vás u nich čeká a nemine. Trpělivě cokoli vysvětlím a procvičíme, co bude potřeba. Pomohu sehnat vhodné učebnice, obstarám notové sešity, CD i skripta. Společně pronikneme do tajů hudby a pak vás už u zkoušek nemůže nic překvapit! Navštívíme i koncert v Rudolfinu, které se nachází v těsné blízkosti pražské konzervatoře. Lístek je v ceně pololetního kurzovného.
 

 

Skupinová výuka: přehled s ceníkem

  • Zpívánky s kytarou
Hudební kroužek vhodný pro malé nadšené zpěváčky, kteří si chtějí zazpívat pro radost nejen lidové písničky, ale i písně méně známé jako např. Jarní sluníčko, Klokánek, Žabí školka, Panenka apod. Děti rozvíjí hudební sluch, mluvu - artikulaci, rytmické cítění a v neposlední řadě klademe důraz na správné dýchání a držení těla. Vhodné i pro astmatiky!
CENA: 3.000 Kč (pro externí děti) 
PO, ÚT, ST, PÁ 9:30 - 10:00
CENA PRO DĚTI Z OVEČEK: ZDARMA
min.počet dětí: 6, max.12
 
 
Seznam písniček, které se budeme učit:
 

·         Září: Koulelo se, koulelo, červené jablíčko, Pod naším okýnkem aj.

·         Říjen: Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, cos to, Janku, cos to sněd´? Princeznička na bále aj.

·         Listopad: Bude zima, bude, mráz.  Sněží, snížek, sněží...

·         Prosinec: Koledy

·         Leden: My tři králové, Sněží, sněží, mráz kolem běží...

·         Únor: Masopust držíme, Já mám koně, Až já pojedu přes ten les, Když se zamiluje kůň, ...

·         Březen: Jarní sluníčko, Travička zelená, Prší, prší aj.

·         Duben: Hody, hody, doprovody, já jsem malý zajíček, Kočka leze dírou, Ťuká, ťuká deštík, ...

·         Květen: Holka modrooká, Včelka, Maminka

·         Červen: Výlet, Kolo, Auto, Žabí školka

 Pozn.: seznam je určen pro věkovou skupinu 3 - 5 let.

 Pro starší děti je připraven odlišný repertoár.

 
  • Zobcové flétničky
Kroužek pro malé "pískálky". Budeme se učit jednoduché písničky: Čáp, Žába, Běžela ovečka, Halí-belí, Sedí liška pod dubem aj. Děti budou průběžně dostávat notový materiál. Budeme se zprvu učit noty podle barev a jmen (např. A=Anička, H=Honzík atd.), s předškoláky už zkusíme opravdové názvy not. Vhodné pro děti od 3,5 let.
CENA: 3.500 Kč
Skupinka dětí po třech.
 
  • Hudební nauka (doporučuji především při studiu individuálního oboru)
Hudební teorie je pro zpěv či hru na hudební nástroj velmi důležitá. Naučíme se poznávat noty, procvičíme rytmus a intonaci a vypravíme se i do historie hudby. Čeká nás také nauka o hudebních nástrojích, pronikneme do života hudebních skladatelů a společně budeme poslouchat světoznámá hudební díla (na CD). Jednou za pololetí navštívíme koncert v Rudolfinu.
CENA: 3.500 Kč
 
min.počet dětí: 6, max.12
 

Výuka probíhá jednou týdně. Pololetí: 20 lekcí. Skupinové kroužky jsou vhodné pouze pro děti, dospělí mají možnost zápisu na individuální obory s výukou u Vás doma. Lekce se nahrazují pouze v případě nemoci lektorky. V ostatních případech je kurzovné za neodchozené lekce nevratné.

 

Vystoupení: (netýká se hudební nauky)

každé pololetí koncert v KC ZAHRADA, Praha 4 - Chodov

jednou za pololetí besídka pro rodiče U Oveček