Hudební kroužky

Individuální výuka: CENÍK

 

1)   Výuka v Jesenici

    - na adrese: V Lukách 1158: 500 Kč / 45 min.  Pololetí: 10.000 Kč / 20 lekcí

                               800 Kč / 60 min.  Pololetí 16.000 Kč / 20 lekcí   

 

    - u vás doma: 700 Kč / 45 min.  Pololetí: 14.000 Kč / 20 lekcí

 

2)   Výuka u vás doma (okolí Jesenice)

    1 lekce / 800 Kč / 45 min.  Pololetí: 16.000 Kč / 20 lekcí

   - 1 lekce / 1.000 Kč / 60 min.  Pololetí: 20.000 Kč / 20 lekcí

 

 

Přihláška 

Individuální výuka je vhodná jak pro děti, tak pro dospělé. Výuka probíhá jednou týdně. Pololetí: 20 lekcí. Nepřítomnost dítěte se předem omlouvá lektorce Šárce Sochůrkové. Lekce se nahrazují pouze v případě nemoci lektora. V ostatních případech je kurzovné za neodchozené lekce nevratné. Pouze v případě dlouhodobé nemoci dítěte/pedagoga lze na základě vážnosti nemoci udělat výjimku - nutná konzultace. Výuka probíhá v době školního roku (září - červen) s výjimkou dní vypsaných v Provozu školky na www.uovecek.cz. Podzimní, jarní a velikonoční prázdniny budeme řešit individuálně na základě dohody s rodiči.

 

Vystoupení:

- každé pololetí koncert v KC ZAHRADA, Praha 4 - Chodov

 

Nabídka individuální výuky hudebních oborů:

Lektorka: Šárka Sochůrková, DiS.

 

  • Klavír/keyboard

Výuka na jeden z nejoblíbenějších hudebních nástrojů může přinést spoustu potěšení! Je Vaším snem si zahrát Beethovenovu nádhernou skladbu "Pro Elišku"? Nebo jiné světoznámé skladby? Tak se pojďmě společně učit! Preferuji individuální plán výuky - nejsme v ZUŠ, tudíž se nás netýkají striktní osnovy, ani pololetní či závěrečné zkoušky, a tak si můžeme dovolit směrovat plán výuky Vámi zvoleným směrem, tempem a mít příjemný cíl, ze kterého budou mít obě strany radost. Žánr je tedy jen a jen na Vás! 

 

  • Folková kytara

Chcete si zahrát pro potěšení? A k tomu si zazpívat? Třeba písničky Okoř, Tři čuníci, Mašinka nebo Yesterday, Proměny apod.? Pak je tento kurz pro Vás nejvhodnější! Kytara nabízí pestrou škálu využití: od domácího hraní pro radost, při táborákách na zahradě, nebo třeba v záři reflektorů na koncertních pódiích či s partou kamarádů u ohně na letních táborech.

Tento nástroj vřele doporučuji! 

 

  • Sólový zpěv

Individuální výuka sólového zpěvu je směrována pro talentované zpěváčky, kteří si rádi zpívají nejen doma v koupelně, ale přáli by si okusit i koncertní pódium, zpívat do mikrofonu a být středem pozornosti celého obecenstva. Je na Vás, jakou píseň byste rádi chtěli zpívat - od Bacha po Verdiho či raději árie z Bizetovy slavné opery Carmen? Nebo máte v oblibě naše písničky z 60.a 70.let? Či vaše dospívající ratolest preferuje něco modernějšího: Hurt, Someone like You nebo raději Beautiful? Záleží jen a jen na Vás, co je Vám blízké...

 

  • Housle

Krásný hudební nástroj a kdo na něj umí, ten získá obrovský obdiv! Doporučuji opravdu odvážným a nadšeným dětem (či dospělým), neboť vyžaduje nejlépe každodenní cvičení, vůli a trpělivost, aby se dostavily očekávané výsledky. U smyčcových nástrojů potřebujeme dobrý hudební sluch, abychom byli schopni správně intonovat. Předpokládá se i svým způsobem manuální zručnost - drobná motorika. Pokud tyto předpoklady máte, budu se na Vás moc těšit! Pokud máte jen chuť a láká Vás zvědavost, chcete odkrýt tajuplnost tohoto hudebního nástroje a chcete zkusit na tento nástroj hrát, ani před Vámi "nezavírám vrátka" a pokusíme se najít společnou cestu výuky a určitě jsme schopni se naučit spoustu krásných skladeb i písniček.

 

  • Hudební nauka (doporučuji především při studiu individuálního oboru)

Hudební teorie je pro zpěv či hru na hudební nástroj velmi důležitá. Naučíme se poznávat noty, procvičíme rytmus a intonaci a vypravíme se i do historie hudby. Jednou za pololetí navštívíme koncert v Rudolfinu (lístek dostanete ode mě zdarma). Čeká nás také nauka o hudebních nástrojích, pronikneme do života hudebních skladatelů a společně budeme poslouchat světoznámá hudební díla (pravidelný poslech CD). 

 

  • Příprava na konzervatoř či hudební gymnázium

Chystáte se k přijímacím zkouškám na konzervatoř či hudební gymnázium? Nebojte se, spolu to určitě zvládneme! Sama jsem "přijímačkami" kdysi prošla, a tak vím, co vás u nich čeká a nemine. Trpělivě cokoli vysvětlím a procvičíme, co bude potřeba. Pomohu sehnat vhodné učebnice, obstarám notové sešity, CD i skripta. Společně pronikneme do tajů hudby a pak vás už u zkoušek nemůže nic překvapit! Navštívíme i koncert v Rudolfinu, které se nachází v těsné blízkosti pražské konzervatoře. Lístek je v ceně pololetního kurzovného.

 

 

 

Skupinová výuka 

  • Zpívánky s kytarou - na objednání pro dětské skupiny či mateřské školy

Hudební kroužek vhodný pro malé nadšené zpěváčky, kteří si chtějí zazpívat pro radost nejen lidové písničky, ale i písně méně známé jako např. Jarní sluníčko, Klokánek, Žabí školka, Panenka apod. Děti rozvíjí hudební sluch, mluvu - artikulaci, rytmické cítění a v neposlední řadě klademe důraz na správné dýchání a držení těla. Vhodné i pro astmatiky!

CENA: 3.000 Kč / pololetí

min.počet dětí: 6, max.12

 

Seznam písniček, které se budeme učit:

·         Září: Koulelo se, koulelo, červené jablíčko, Pod naším okýnkem aj.

·         Říjen: Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, cos to, Janku, cos to sněd´? Princeznička na bále aj.

·         Listopad: Bude zima, bude, mráz.  Sněží, snížek, sněží...

·         Prosinec: Koledy

·         Leden: My tři králové, Sněží, sněží, mráz kolem běží...

·         Únor: Masopust držíme, Já mám koně, Až já pojedu přes ten les, Když se zamiluje kůň, ...

·         Březen: Jarní sluníčko, Travička zelená, Prší, prší aj.

·         Duben: Hody, hody, doprovody, já jsem malý zajíček, Kočka leze dírou, Ťuká, ťuká deštík, ...

·         Květen: Holka modrooká, Včelka, Maminka

·         Červen: Výlet, Kolo, Auto, Žabí školka

 Pozn.: seznam je určen pro věkovou skupinu 3 - 5 let.

 Pro starší děti je připraven odlišný repertoár.

 

  • Hudební nauka (doporučuji především při studiu individuálního oboru)

Hudební teorie je pro zpěv či hru na hudební nástroj velmi důležitá. Naučíme se poznávat noty, procvičíme rytmus a intonaci a vypravíme se i do historie hudby. Čeká nás také nauka o hudebních nástrojích, pronikneme do života hudebních skladatelů a společně budeme poslouchat světoznámá hudební díla (na CD). Jednou za pololetí navštívíme koncert v Rudolfinu.

CENA: 3.500 Kč

min.počet dětí: 6, max.12

 

Výuka probíhá jednou týdně. Pololetí: 20 lekcí. Skupinové kroužky jsou vhodné pouze pro děti, dospělí mají možnost zápisu na individuální obory s výukou u Vás doma. Lekce se nahrazují pouze v případě nemoci lektorky. V ostatních případech je kurzovné za neodchozené lekce nevratné.

 

Vystoupení: (netýká se hudební nauky)

každé pololetí koncert v KC ZAHRADA, Praha 4 - Chodov